Sort by
  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

  • Harry & Meghan

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Prey for the Devil

  • The Watcher

  • Halloween Ends

    ½

  • Smile

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★½

  • Conversations with Friends

  • Our Father

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • The Girl from Plainville

  • X

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • After We Fell

  • Malignant

    ★★★★½

  • Clickbait

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Requiem

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★