Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tahara

Tahara

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Noah

Noah

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goon

Goon

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pray Away

Pray Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry