Delaney has logged 89 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★½
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
These Amazing Shadows

These Amazing Shadows

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The True Meaning of Pictures: Shelby Lee Adams' Appalachia

The True Meaning of Pictures: Shelby Lee Adams' Appalachia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
RiP!: A Remix Manifesto

RiP!: A Remix Manifesto

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Edit this entry