Delaney has logged 17 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beauty Is Embarrassing

Beauty Is Embarrassing

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
House Party

House Party

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Faust

Faust

1926
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Night of the Living Dorks

Night of the Living Dorks

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★½
Edit this entry