• Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Deadly Illusions

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Fan Girl

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Supernova

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

  • After We Collided

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Good Omens: Lockdown

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Relic

    ★½

  • His House

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

  • Charlie's Angels

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Children In Need 2019: Got It Covered

  • Mrs. Fletcher

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • The Kingmaker

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame