ange has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry