Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

  • Babylon

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Tell It Like a Woman

  • Inside Man

    ★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Wendell & Wild

  • The Menu

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • The Flying Sailor

    ★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Le Pupille

    ★★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • EO

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Stranger at the Gate

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Haulout

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★