• Call Jane

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Home from School: The Children of Carlisle

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Mayor Pete

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Mazel Tov

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Julia

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • A Kaddish for Bernie Madoff

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Death and Bowling

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Don vs Lightning

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Karnan

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Ten Leaves Dilated

    ★★½

  • Eagles

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Mass

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Passing

    ★★

  • Try Harder!

    ★★★