• Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • KKN di Desa Penari

    ★★★

  • Explorer: The Last Tepui

    ★★★★

  • Return to Space

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Seventeen Power Of Love : The Movie

    ★★★★

  • Jakarta, City of Dreamers

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★½

  • Juvenile Justice

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Through My Window

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Cryptic Innocence

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Reflection of a Loner

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Yowis Ben 3

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Nothing Serious

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Losmen Bu Broto

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Photocopier

  • The Rescue

    ★★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★½

  • AUM!

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Pandemi(e): Berpulang

    ★★

  • Pandemi(e): Gumpalan

    ★★

  • Pandemi(e): Mie Level Setan

    ★★★

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • I and the Stupid Boy

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½