• The Batman

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★

  • Home Movie: The Princess Bride

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Playdate With Destiny

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★