delia has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry