• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Nomadland

    ★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Miss Americana

    ★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Tall Girl

  • Western Stars

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Asbury Park: Riot, Redemption, Rock & Roll

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★½

  • Knock Down the House

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • Like Father

    ★★

  • Death of a Nation

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • My Daddy is in Heaven

    ½

  • Rampage

    ★½

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

  • The 15:17 to Paris

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Post

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Unknown Soldier

    ★★★★

  • Never Hike Alone

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • The Robot Chicken Walking Dead Special: Look Who's Walking

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★