Sort by
  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Michael Ball & Alfie Boe: Back Together - Live in Concert

    ★★★

  • Vanguard

    ★★★

  • A Werewolf in England

    ★★★

  • The Haunting of Margam Castle

    ★★★

  • The Owners

    ★★★½

  • Rogue

    ★★★

  • A Dark Path

    ½

  • The Unfamiliar

    ★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Abominable

    ★½

  • Hunter's Moon

    ★★

  • Don't Let Them In

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Martin's Close

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Grand Isle

    ★★★½

  • Primal

    ★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Gallows Act II

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Assent

    ★★★

  • The Village in the Woods

    ★★★½

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★★

  • Devil's Revenge

    ½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Rabid

    ★★★

  • Widow's Point

    ½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • The Cleansing

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • The Wretched

  • The Curse of Valburga

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • High Moon

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Critters Attack!

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Hellboy

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Dumbo

    ★★★

  • Darlin'

    ★★★½

  • The Siren

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Halloween at Aunt Ethel's

    ★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★★

  • Beyond White Space

    ★½

  • The Mule

    ★★★★

  • The Axiom

    ★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Speed Kills

    ★★

  • Reborn

    ★★★