Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tulpa - Demon of Desire

Tulpa - Demon of Desire

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Maiden: Behind the Beast

Iron Maiden: Behind the Beast

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Longest Day

The Longest Day

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Maiden: En Vivo!

Iron Maiden: En Vivo!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sand Sharks

Sand Sharks

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shepherd: Border Patrol

The Shepherd: Border Patrol

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Widow's Point

Widow's Point

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stud

The Stud

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
North Sea Hijack

North Sea Hijack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Phantom Light

The Phantom Light

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Invitation to a Gunfighter

Invitation to a Gunfighter

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Insomniac

The Insomniac

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Conquest

Conquest

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ironmaster

Ironmaster

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skinner

Skinner

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Decameron

The Decameron

1971
×
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cougars, Inc.

Cougars, Inc.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepwalker

Sleepwalker

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wake of Death

Wake of Death

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twilight's Last Gleaming

Twilight's Last Gleaming

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The War Lord

The War Lord

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kelly's Heroes

Kelly's Heroes

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stolen Face

Stolen Face

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry