• Bliss

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Gifted

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Angelito

    ★★★½

  • I'm Drunk, I Love You

    ★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Wilson

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★★

  • Birds

  • Saving Sally

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★½

  • 2 Cool 2 Be 4gotten

    ★★★½

  • Maybe Tomorrow

    ★★½

  • Preposterous

    ★★★★

  • Die Beautiful

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Accountant

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Sunday Beauty Queen

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Mansyong Papel

    ★★½

  • Forever Natin

    ★★★½

  • Fish Out of Water

    ★★★½

  • Get Certified

    ★★★

  • Ang Hapon ni Nanding

    ★★★

  • Butas

    ★★½

  • Pektus

    ★★★½

  • Nakauwi Na

    ★★★½

  • Ang Maangas, ang Marikit at ang Makata

    ★★★½

  • Bugtaw

    ★★★

  • Ordinary People

    ★★★★

  • Mercury Is Mine

    ★★★★½

  • Lando and Bugoy

    ★★★

  • I America

    ★★★★

  • Nine Lives

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Café Society

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Traceroute

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★

  • Expressway

    ★★★½

  • T.P.O.: Temporary Protection Order

    ★★★★½

  • Mrs.

    ★★★½

  • Lila

    ★★★★

  • Dyamper

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • High Strung

    ★★★

  • The Procedure

    ★★★★

  • Joe Pera Talks You to Sleep

    ★★★★