Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maestro

Maestro

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Sneakers

Sneakers

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
Read the review Edit this entry  
09
Eer

Eer

2021
×
Edit this entry  
09
Willem Dafoe

Willem Dafoe

2023
×
Edit this entry  
09
Former Cult Member Hears Music For The First Time

Former Cult Member Hears Music For The First Time

2020
×
Edit this entry  
06
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

2023
×
Edit this entry  
29
American Fiction

American Fiction

2023
×
Edit this entry  
26
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
13
Lumiere's Train (Arriving at the Station)

Lumiere's Train (Arriving at the Station)

1979
×
Read the review Edit this entry  
08
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Edit this entry  
06
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
30
The Birds

The Birds

1963
×
Read the review Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
22
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
Edit this entry  
21
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
21
California Split

California Split

1974
×
Edit this entry  
20
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Flash

The Flash

2023
×
Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Read prior review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry