RSS feed for demiansinclair
  • Normal People

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Bring the Soul: The Movie

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • My Best Summer

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Walk Run Cha-Cha

  • Avengers: Endgame

  • Persona

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Life Overtakes Me

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Cam

    ★★★

  • Sister

    ★★★★½

  • Burning

  • Mirai

    ★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Little Forest

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Beyond Skyline

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Beach Rats

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Caffè

    ½

  • 13th

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Tramps

    ★★½