Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Orloff's Monster

Dr. Orloff's Monster

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Steins;Gate: Egoistic Poriomania

Steins;Gate: Egoistic Poriomania

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hollywood Knights

The Hollywood Knights

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Wanna Rock - The '80s Metal Dream

I Wanna Rock - The '80s Metal Dream

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mayhem!

Mayhem!

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Torque

Torque

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The American Gladiators Documentary

The American Gladiators Documentary

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cube

Cube

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Executive Action

Executive Action

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
3 Ninjas Kick Back

3 Ninjas Kick Back

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu

Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Muscles & Mayhem: An Unauthorized Story of American Gladiators

Muscles & Mayhem: An Unauthorized Story of American Gladiators

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Steins;Gate 0

Steins;Gate 0

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Assassin

The Assassin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer Camp

Summer Camp

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Side of the Moon

The Dark Side of the Moon

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Puppet Master: Axis Termination

Puppet Master: Axis Termination

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Puppet Master X: Axis Rising

Puppet Master X: Axis Rising

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Seagulls

Night of the Seagulls

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Attack of the Blind Dead

Attack of the Blind Dead

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster Force Zero

Monster Force Zero

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Puppet Master: Axis of Evil

Puppet Master: Axis of Evil

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portal to Hell!!!

Portal to Hell!!!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cyst

Cyst

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry