Sort by

deMicha has logged 480 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twice a Judas

Twice a Judas

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Atlantis

Atlantis

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
FAR. The Story of a Journey around the World

FAR. The Story of a Journey around the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rumburak

Rumburak

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Schrille Nacht

Schrille Nacht

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Merry Christmas, Mr. Bean

Merry Christmas, Mr. Bean

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fugitives

The Fugitives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Langer Samstag

Langer Samstag

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cusp

Cusp

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kultur-King Korea

Kultur-King Korea

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Hole

Black Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mutant War

Mutant War

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Get a Life!

Get a Life!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ebenezer

Ebenezer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Santa's Summer House

Santa's Summer House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terror Beneath the Sea

Terror Beneath the Sea

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinbad of the Seven Seas

Sinbad of the Seven Seas

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla and Other Movie Monsters

Godzilla and Other Movie Monsters

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Polder

Polder

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Army

Red Army

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncomfortably Comfortable

Uncomfortably Comfortable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Workers Cup

The Workers Cup

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Ultimate Foe

Doctor Who: The Ultimate Foe

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You'll Never Walk Alone

You'll Never Walk Alone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Odoriko

Odoriko

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry