Sort by

deMicha has logged 42 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Timemaster

Timemaster

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Replicant

Replicant

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from Kabul

Escape from Kabul

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heidi, Heida 1

Heidi, Heida 1

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
La Chèvre

La Chèvre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Mortal Sin

House of Mortal Sin

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meatballs II

Meatballs II

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Amazons

Amazons

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Magnificent Warriors

Magnificent Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Train Station Pickups

Train Station Pickups

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Love Maria

I Love Maria

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Like. Hate. Die

Like. Hate. Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Breakthrough

Breakthrough

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Dark Shadows

House of Dark Shadows

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Honeymoon Phase

The Honeymoon Phase

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Laserpope

Laserpope

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Street Asylum

Street Asylum

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shark Attack in the Mediterranean

Shark Attack in the Mediterranean

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Congress

The Congress

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yokai Monsters: 100 Monsters

Yokai Monsters: 100 Monsters

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Line of Duty 4

In the Line of Duty 4

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Madam

Princess Madam

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hyperspace

Hyperspace

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Festival

The Festival

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Angels 3

Iron Angels 3

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Angels II

Iron Angels II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Supermarket

Supermarket

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instagram: A Life Under Filter

Instagram: A Life Under Filter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eine einsame Stadt

Eine einsame Stadt

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry