• Red Dot

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Furie

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Jallikattu

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • 42nd Street: The Musical

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Look Away

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★