• The First Purge

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Mute

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Holiday

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • Lean on Pete

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Jungle

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Born in China

    ★★★

  • Tunnel

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Elle

    ★★★