Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★½

  • Meet Cute

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Fall

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★