RSS feed for José Bracho
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dr. Dolittle 2

Dr. Dolittle 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Odds and Evens

Odds and Evens

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marnie

Marnie

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bloody Sunday

Bloody Sunday

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captive State

Captive State

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vanishing

The Vanishing

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry