$4r✧†+*꙳ has logged 167 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Knew Her Well

I Knew Her Well

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
iParty with Victorious

iParty with Victorious

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The3Tails: A Mermaid Adventure

The3Tails: A Mermaid Adventure

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry