Sort by

ซara has logged 47 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughly Modern Millie

Thoroughly Modern Millie

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marjorie Morningstar

Marjorie Morningstar

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
School's Out

School's Out

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Performance

Performance

1970
×
Read the review Edit this entry  
19
Change of Habit

Change of Habit

1969
×
Read the review Edit this entry  
18
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Morning

The Morning

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary's Incredible Dream

Mary's Incredible Dream

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry