Sort by

ซara has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Girl from Missouri

The Girl from Missouri

1934
×
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Panda Fighter

The Little Panda Fighter

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Swan Princess: A Royal Wedding

The Swan Princess: A Royal Wedding

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
05
Malina

Malina

1991
×
Edit this entry  
05
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Story of Women

Story of Women

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violette Nozière

Violette Nozière

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry