Den_of_geeks has logged 24 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Read prior review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry