Sort by

Den_of_geeks has logged 36 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Danny MacAskill’s Wee Day Out

Danny MacAskill’s Wee Day Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry