Den_of_geeks has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Kong

King Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hello

Hello

×
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Small Axe

Small Axe

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry