Den_of_geeks has logged 30 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us Again

Us Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Homeward

Homeward

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nazis at the Center of the Earth

Nazis at the Center of the Earth

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beach House: Live at Kings Theatre

Beach House: Live at Kings Theatre

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clapping for the Wrong Reasons

Clapping for the Wrong Reasons

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry