Sort by

Den_of_geeks has logged 16 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry