• A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Homeward

    ½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: Seamen

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Noelle

    ★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Last Christmas

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Battle at Big Rock

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Joel Mchale: Live from Pyongyang

    ★★★

  • Infinite Introspective

  • Paranoia

  • An Alien Encounter like no Other

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Behind the Looking Glass

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • My Favorite Dish of Yours

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Fading Memories

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Beach House: Live at Kings Theatre

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham