• Stuber

  • Good Boys

    ★½

  • Dumbo

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Notes from Melanie

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Rampage

    ★½

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Team Darryl

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Long Dumb Road

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Daddy's Home 2

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Blue Planet II

  • Justice League

  • Mishka

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Woody Woodpecker

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run