Sort by

Dennis has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read other review Edit this entry