Dennis has logged 28 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry