Sort by

Dennis has logged 37 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry