Sort by

Dennis has logged 37 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry