Sort by

DANI has logged 64 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alexa, Xander and the Universe

Alexa, Xander and the Universe

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Boy Foretold By the Stars

The Boy Foretold By the Stars

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Write About Love

Write About Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastica

Fantastica

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
From the Dark Depths

From the Dark Depths

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry for the Inconvenience

Sorry for the Inconvenience

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girls' Generation 4th Tour - Phantasia in Seoul

Girls' Generation 4th Tour - Phantasia in Seoul

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
SUN

SUN

×
Edit this entry  
18
Odyssey: Alongside The Universe

Odyssey: Alongside The Universe

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Panti Sisters

The Panti Sisters

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
How She Left Me

How She Left Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Where's Grandpa Mê?

Where's Grandpa Mê?

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Moment to Remember

A Moment to Remember

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Performers Act V - Kai

The Performers Act V - Kai

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aspirational

Aspirational

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bananaq

Bananaq

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
From Our Family to Yours

From Our Family to Yours

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mara Clara The Movie

Mara Clara The Movie

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Please Stop Talking

Please Stop Talking

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Contestant #4

Contestant #4

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry