Sort by

DANI has logged 477 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
23
Youth of May

Youth of May

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Destino

Destino

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
The Queen

The Queen

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Between Spaces

In Between Spaces

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Die Young in Manila

How to Die Young in Manila

2020
×
Edit this entry  
30
Akalingwan Nang Rosa

Akalingwan Nang Rosa

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Shaded

Shaded

2017
×
½
Edit this entry  
30
Haraya

Haraya

2017
×
Edit this entry  
30
Maybe Aliens

Maybe Aliens

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Delayed si Jhemerlyn Rose

Delayed si Jhemerlyn Rose

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Flying Ember on the Ground

A Flying Ember on the Ground

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
My 2014 Neighbor

My 2014 Neighbor

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Makartur

Makartur

2017
×
Edit this entry  
30
Ang Unang Araw ng Pasukan

Ang Unang Araw ng Pasukan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ya Right

Ya Right

2017
×
Edit this entry  
29
Koleksyong Pamalo

Koleksyong Pamalo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
City of Flowers

City of Flowers

2021
×
Edit this entry  
27
Skylab

Skylab

2021
×
Edit this entry  
27
MIGHTY ROBO V

MIGHTY ROBO V

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Henry

Henry

2021
×
Edit this entry  
27
It's Raining Frogs Outside

It's Raining Frogs Outside

2021
×
Edit this entry  
27
i get so sad sometimes

i get so sad sometimes

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Summerdaze

Summerdaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Have Dreamed Of You So Much

I Have Dreamed Of You So Much

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chapped Lips

Chapped Lips

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Be with You

Be with You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bungee Jumping of Their Own

Bungee Jumping of Their Own

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Maski Papano

Maski Papano

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scandal Makers

Scandal Makers

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry