Sort by

DANI has logged 39 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Our Times

Our Times

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Umbrella

Umbrella

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The World According to Koreeda Hirokazu

The World According to Koreeda Hirokazu

2013
×
Edit this entry  
31
Linklater: On Cinema and Time

Linklater: On Cinema and Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
TWICE 2ND TOUR -TWICELAND ZONE 2: Fantasy Park

TWICE 2ND TOUR -TWICELAND ZONE 2: Fantasy Park

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twiceland

Twiceland

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
EXO Planet #1 - THE LOST PLANET in SEOUL

EXO Planet #1 - THE LOST PLANET in SEOUL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summer Bus

Summer Bus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heneral Rizal

Heneral Rizal

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unforgettable

Unforgettable

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Room No.7

Room No.7

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
(OO)

(OO)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Dangerous Woman

A Dangerous Woman

2014
×
Edit this entry  
09
Where is my DVD?

Where is my DVD?

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Alarm

Alarm

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Yuwol: The Boy Who Made The World Dance

Yuwol: The Boy Who Made The World Dance

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
08
More Than Family

More Than Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Heart Attack

Heart Attack

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
ROMEO

ROMEO

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Girls on Top

Girls on Top

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
EXO Planet #5 – EXpℓØration in Japan

EXO Planet #5 – EXpℓØration in Japan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SMTOWN LIVE

SMTOWN LIVE "Culture Humanity"

2021
×
Read the review Edit this entry