• Cat Ballou

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • FernGully: The Last Rainforest

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • The Rescuers

    ★★★★

  • The Sword in the Stone

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★★½

  • The Aristocats

    ★★★★

  • Sleeping Beauty

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Hive

    ★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Cusp

    ★★★★