• Malignant

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Sugar Daddy

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Memórias Afro-Atlânticas

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Calamity, a Childhood of Martha Jane Cannary

    ★★★★

  • Skull: The Mask

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★½

  • Tigertail

    ★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • My Name Is Baghdad

    ★★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Bad Hair

    ★★★★½

  • Genius Loci

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Alice Júnior

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½