DenisSouza has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
S He

S He

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sugar Daddy

Sugar Daddy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Calamity Jane

Calamity Jane

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Name Is Baghdad

My Name Is Baghdad

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sea of Roses

Sea of Roses

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry