Sort by
  • Anyone But You

    ★★★

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Curse

    ★★★★

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • I'm a Virgo

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Wave Makers

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Hunger

    ★★½

  • Self Reliance

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★½

  • A Guilty Conscience

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Missing Home

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★½

  • Moonage Daydream

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Fast & Feel Love

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Spin Me Round

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Classmates Minus

    ★★★½

  • Keep Rolling

    ★★★½

  • Septet: The Story of Hong Kong

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Leap

    ★★★½

  • My Missing Valentine

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Love After Love

    ★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • My Prince Edward

    ★★★½

  • Memories to Choke On, Drinks to Wash Them Down

    ★★★½