• Spider-Man: No Way Home

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Eternals

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★½

  • Scenes from a Marriage

  • Dune

  • Yakuza Princess

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • Naomi Osaka

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

  • F9

  • Justice Society: World War II

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Batman: Death in the Family

  • The Good Lord Bird

  • On the Rocks

  • Concrete Cowboy

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • 8:46

    ★★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Half of It

  • The Last Dance

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Minari

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★½

  • Little Women

  • Kim Ji-young, Born 1982

  • Terminator: Dark Fate

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Rambo: Last Blood

  • My Zoe

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • The Truth

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • La Belle Époque

  • Avengers: Endgame

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Shazam!

  • Adopt a Highway

  • Booksmart

  • The Kid

    ★★½

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Knock Down the House

  • The Edge of Democracy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman