Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
Edit this entry  
05
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★★½
Edit this entry