RSS feed for Nick

Nick has logged 166 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Clinical

Clinical

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Puncture

Puncture

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Edit this entry