Sort by

mason 🌹 has logged 233 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Truth

Truth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
13
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry