Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
sarah

sarah

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for sarah
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • sarah’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • 30 Rock: A One-Time Special

    30 Rock: A One-Time Special 2020

    ★★★★ Watched 22 Jan, 2021

    “boom, another successful interaction with a man”

    tina fey eu te amo obrigada pela minha dose diária de serotonina

  • Xuxa e os Duendes 2: No Caminho das Fadas

    Xuxa e os Duendes 2: No Caminho das Fadas 2002

    ★★★★★ Rewatched 08 Jan, 2021

    mili e teia donas do filme

  • The Skeleton Twins

    The Skeleton Twins 2014

    ★★★★★ Watched 04 Jan, 2021

    KRISTEN E BILL SAIAM DA SACADAAAA

  • Bridesmaids

    Bridesmaids 2011

    ★★★★★ Watched 03 Jan, 2021

    KRISTEN WIIG I FUCKING LOVE U U FUCKING HOT ASS GENIUS

  • Marriage Story

    Marriage Story 2019

    ★★★★ Rewatched 21 Dec, 2020

    laura dern dressed slutty in court

  • The Invisible Man

    The Invisible Man 2020

    ★★★★½ Watched 16 Dec, 2020

    hey alexa play obsessed by mariah carey but make it invisible

  • The Favourite

    The Favourite 2018

    ★★★★★ Rewatched 16 Dec, 2020

    A RACHEL WEISZ😭😭😭😭😭

  • Mamma Mia!

    Mamma Mia! 2008

    ★★★★★ Rewatched 08 Dec, 2020

    O MAIOR DO MUNDO

  • Mary Poppins Returns

    Mary Poppins Returns 2018

    ★★★★ Rewatched 06 Dec, 2020

    a cover is not the book dona do filme

  • Face to Face

    Face to Face 1976

    ★★★½ Watched 11 Oct, 2020

    liv ullmann. that’s it that’s the review

  • Wild Strawberries

    Wild Strawberries 1957

    ★★★★★ Watched 08 Oct, 2020

    “Isak, there are no wild strawberries left”

  • Chicago

    Chicago 2002

    ★★★★ Rewatched 12 Sep, 2020

    a construção social do manslaughter

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3

Review Tags

5
  • watched with babi
  • watched with sthef
  • watched with thaythay
  • watched with ana
  • watched with soso
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.